Artykuły

Uszkodzenie, a regeneracja chłodnicy wody

Chłodnica wody, w zasadzie jak każda inna chłodnica samochodowa, to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia części osprzętu silnika. Umiejscowienie chłodnic w przedniej części komory silnika naraża je na liczne defekty mechaniczne. Nawet drobna kolizja może spowodować trwałe uszkodzenie.

więcej »

Wiosna to niezwykle ważny czas dla klimatyzacji w naszych samochodach. Zimą uruchamiamy ją bardzo rzadko, latem działa niemal bez przerwy. Najlepszy moment na wykrycie wszelkich usterek klimatyzacji jest właśnie teraz. Tylko czy na pewno wiemy, czego szukać?

więcej »

Jak działa czujnik temperatury płynu chłodzącego?

W zależności od temperatury płynu chłodzącego, zmianie ulega oporność czujnika. Zmniejsza się ona wraz ze wzrostem temperatury, dlatego tym samym mniejszy jest też spadek napięcia na czujniku. Wartość tego napięcia przeliczana jest przez sterownik silnika. Jest ono odwrotnie proporcjonalne do temperatury, jaką osiąga płyn chłodzący. Delikatność czujnika sprawia, że może on ulegać usterkom.

więcej »

Chłodnica powietrza – objawy usterek

Chłodnica powietrza - objawy usterek

Chłodnica powietrza doładowującego to element, który stosowany jest w pojazdach z silnikami wyposażonymi w turbosprężarkę. Jej podstawowym zadaniem jest chłodzenie powietrza sprężonego w sprężarce przed bezpośrednim dostarczeniem go do silnika. Sprawna chłodnica powietrza zapewnia prawidłową pracę całego układu – zdarza się jednak, że sprężarka ulega rozszczelnieniu lub uszkodzeniu. Sprawdźmy jakie są tego podstawowe objawy. 

więcej »

Chłodnice Kager

Chłodnice Kager

Za największe i najchętniej polecane firmy, które zajmują się produkowaniem chłodnic uznaje się przedsiębiorstwa Nissens i Valeo. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma równie dobrych marek, które mogłyby z powodzeniem konkurować z ww. firmami. Do takich producentów należy zaliczyć polskie przedsiębiorstwo Kager. 

więcej »