Artykuły

Chłodnica samochodowa

Układ chłodzenia jest bardzo ważnym elementem w każdym aucie. Za jego prawidłowe funkcjonowanie będzie odpowiedzialna chłodnica samochodowa, nazywana też chłodnicą wodną. Celem jej jest chłodzenie silnika podczas pracy, aby nie doprowadzić do jego przegrzania się. Uszkodzona chłodnica może wywołać niebezpieczną usterkę, którą należy jak najszybciej usunąć, za pomocą sprawdzonych narzędzi warsztatowych.

więcej »

Jaką chłodnicę wody wybrać?

chłodnica samochodowa

Chłodnica wody to kluczowy element całego układu chłodzenia w naszym samochodzie. Bez prawidłowo funkcjonującej chłodnicy samochodowej nasz układ nie będzie odpowiednio wydajny, a co za tym idzie nasz silnik może się szybko przegrzewać. Chłodnica w samochodzie narażona jest głównie na uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku stłuczek czy kolizji, a także uderzenia różnych przedmiotów, takich jak […]

więcej »

Uszkodzenie, a regeneracja chłodnicy wody

Chłodnica wody, w zasadzie jak każda inna chłodnica samochodowa, to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia części osprzętu silnika. Umiejscowienie chłodnic w przedniej części komory silnika naraża je na liczne defekty mechaniczne. Nawet drobna kolizja może spowodować trwałe uszkodzenie.

więcej »

Wiosna to niezwykle ważny czas dla klimatyzacji w naszych samochodach. Zimą uruchamiamy ją bardzo rzadko, latem działa niemal bez przerwy. Najlepszy moment na wykrycie wszelkich usterek klimatyzacji jest właśnie teraz. Tylko czy na pewno wiemy, czego szukać?

więcej »

Jak działa czujnik temperatury płynu chłodzącego?

W zależności od temperatury płynu chłodzącego, zmianie ulega oporność czujnika. Zmniejsza się ona wraz ze wzrostem temperatury, dlatego tym samym mniejszy jest też spadek napięcia na czujniku. Wartość tego napięcia przeliczana jest przez sterownik silnika. Jest ono odwrotnie proporcjonalne do temperatury, jaką osiąga płyn chłodzący. Delikatność czujnika sprawia, że może on ulegać usterkom.

więcej »