Klimatyzacja samochodowa

Sprężarki o zmiennej wydajności

Samochód wyposażony w klimatyzację to obecnie standard. Ze względu na sposób uruchamiania, sprężarki klimatyzacji dzielimy na te ze sprzęgłem elektromagnetycznym i tzw. bezsprzęgłowe. Te drugie nazywa się także sprężarkami o zmiennej wydajności. 

więcej »

Błędy w obsłudze klimatyzacji

Układ klimatyzacji to już praktycznie standard, nawet w starszych modelach samochodów. Kilka lat temu tylko wyspecjalizowane serwisy zajmowały się obsługą klimatyzacji. Obecnie niemal każdy warsztat samochodowy oferuje przegląd klimy. 

więcej »

Olej w układzie klimatyzacji

Czy dobór właściwego oleju do sprężarki klimatyzacji jest aż tak ważny? Na co należy zwrócić uwagę podczas jego wymiany? Eksperci iParts.pl przygotowali krótki poradnik, w którym przedstawili rolę oleju w układzie klimatyzacji. 

więcej »

Chłodnice HEPU

HEPU to jeden z najbardziej znanych europejskich producentów części samochodowych układów chłodzenia na potrzeby rynku elementów zamiennych. Na rynku działa od prawie 50 lat i specjalizuje się w pompach wody oraz płynach chłodniczych. Bogaty asortyment pomp wody oraz płynów chłodniczych tej marki umożliwia dopasowanie niezbędnej części do prawie wszystkich modeli samochodów produkcji europejskiej oraz do […]

więcej »

Chłodnica klimatyzacji

Chłodnica klimatyzacji nazywana jest także kondenserem czy skraplaczem. Niezależnie od przyjętej nazwy, część ta pełni bardzo ważną funkcję w systemie klimatyzacji – stanowi tzw. wymiennik ciepła. Ze względu na swoją budowę i zadania, chłodnice klimatyzacji są jednymi z najdelikatniejszych części tego układu.

więcej »