Układ chłodzenia

Układ chłodzenia jest kluczowym elementem auta, który zapewnia pracę silnika w najlepszych dla niego warunkach. Bez niego silnik zwyczajnie by się już po niedługim czasie przegrzewał, uniemożliwiając tym samym jazdę samochodem. Choć zasada działania układu chłodzenia jest stosunkowo prosta, to jednak jest jednocześnie niezwykle internująca. Chłodnica wody w samochodzie — budowa Chodnica jest zdecydowanie najważniejszym […]

więcej »
Pompa wody w samochodzie

Do zagotowania się chłodziwa w silniku dojść może z co najmniej kilku różnych powodów. Najważniejsze jest, aby w takim przypadku nie tracić głowy i spróbować w pierwszej kolejności zastosować doraźnie proste środki zaradcze. Dopiero później można zacząć szukać przyczyny powstałego problemu, który w każdej chwili może doprowadzić do poważnej awarii.

więcej »
Chłodnica wody

Kiedy najlepiej jest przeprowadzać przegląd układu chłodzenia? Zimą! A dlaczego? Ponieważ zimą z reguły jeździmy mniej, a długie mroźne wieczory doskonale nadają się do spędzania większej ilości czasu w garażu. Jednak co najważniejsze, dzięki takiemu przeglądowi zyskamy pewność, że nasz układ chłodzenia nie zawiedzie nas, gdy nadejdą w końcu upragnione, ciepłe miesiące.

więcej »

Układy chłodnicze – niezbędne nawet w zimie

Układ chłodzenia pełni w każdym samochodzie bardzo ważną rolę. W związku z tym warto dokładnie zrozumieć jego zasady działania, żeby szybko oraz trafnie reagować na wszelkie odstępstwa od normy, mogące okazać się brzemienne a także kosztowne w skutkach.

więcej »

Intercooler – czym jest i jaką pełni funkcję?

Intercooler lub inaczej mówiąc chłodnica powietrza montowana jest w silnikach turbodoładowanych albo wyposażonych w kompresor. Powietrze ulega sprężeniu w efekcie czego wzrasta temperatura, więc spada jego gęstość. Proces ten wpływa niekorzystnie na turbodoładowanie, aby poprawić warunki pracy silnika wprowadzono do montażu w takich pojazdach chłodnice powietrza. Duża ilość powietrza znajdująca się w komorze spalania powoduję […]

więcej »