Chłodnice Hella

Hella to jeden z wiodących producentów na rynku motoryzacyjnym. Ta niezależna, globalna firma zatrudnia ponad 25 000 pracowników w 70 lokalizacjach w ponad 30 krajach. Wśród licznych produktów znajdują się przede wszystkim znakomitej jakości chłodnice Hella.

Głównym obszarem działalności Helli jest opracowywanie i produkcja komponentów z zakresu techniki i technologii oświetleniowej, elektroniki i systemów chłodniczych. Hella należy do 50 najważniejszych dostawców części zamiennych na świecie, jest też jednym ze 100 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W samych tylko działach badawczo-rozwojowych pracuje niemal 4 000 doświadczonych i wyedukowanych specjalistów z dziedziny części samochodowych, akcesoriów i diagnostyki.

Już od grudnia 2009 roku, na polskim rynku dostępne stały się produkty spod szyldu Behr Hella Service, a więc towary z zakresu klimatyzacji i chłodzenia przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Chłodnice Hella charakteryzują się najwyższą jakością, które zawsze składają się z rdzenia i zbiornika wraz z wszystkimi potrzebnymi króćcami, złączami i elementami mocującymi. Rdzeń zbudowany jest na zasadzie ożebrowania, a więc składa się z systemu rurkowo-blaszkowego, dna sitowego i ram bocznych. Zazwyczaj chłodnice Hella wyposażone są także w zbiornik płynu chłodniczego, wyprodukowane z poliamidu i włókna szklanego, i posiadające specjalną uszczelkę.

Idealnym przykładem wysokiej jakości i nowej technologii jest chłodnica aluminiowa Hella, która jest lekka, płaska i zdatna do całkowitej utylizacji. Tego typu produkty są w stanie sprostać bardzo sporym wymaganiom, narzucanym przed nowoczesne silniki. Dodatkowo, często chłodnice ulegają zniszczeniu przez wypadki i nieszczelności.

  Img back to top