Chłodnice Valeo

Kupno dobrej jakościowo chłodnicy nie jest tak prostym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Na szczęście, w ofercie wielu sklepów znajdują się takie produkty jak chłodnice Valeo, znane z jakości i niezawodności.

Valeo jest jednym z największych producentów podzespołów układu chłodzenia. Produkuje 48 mln zamienników rocznie w 14 fabrykach, co daję mu silną pozycję wśród liderów w układzie chłodniczym.

Valeo produkuje części zamienne montowane w serwisach, które pokrywają 95% zapotrzebowania europejskiego rynku samochodowego. Oferta francuskiego producenta liczy 2900 produktów i 13 rodzin produktów, a wśród nich wymienić można wszelkiego rodzaju materiały eksploatacyjne a także pompy wody, termostaty, styki termiczne i płyny chłodzące, zgodne z wymogami producentów samochodów.

Chłodnice samochodowe Valeo są tak konstruowane, aby nawet w najtrudniejszych warunkach pracy zapewnić temperaturę czynnika chłodzącego poniżej punktu wrzenia. Na pomoc chłodnicy przybywa termostat, który z kolei ma za zadanie nie dopuszczać do nadmiernego przechłodzenia jednostki napędowej.

Chłodnice Valeo montowane są praktycznie we wszystkich pojazdach samochodowych – samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach. Chłodnice Valeo są skonstruowane w formie panelu poziomych lub pionowych cienkich rurek, wyposażonych w ożebrowanie z cienkiej blachy odprowadzające z nich ciepło. Tego typu konstrukcja pozwala na zwiększenie aktywnej powierzchni odprowadzania ciepła. Chłodnice Valeo wykorzystują powietrze, bowiem przez atrapę chłodnicy przepływa powietrze, które wywoływane jest ruchem pojazdu.

  Img back to top