Chłodnice Valeo

Kupno dobrej jakościowo chłodnicy nie jest tak prostym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Na szczęście, w ofercie wielu sklepów znajdują się takie produkty jak chłodnice Valeo, znane z jakości i niezawodności.

Valeo jest jednym z największych producentów podzespołów układu chłodzenia. Produkuje 48 mln zamienników rocznie w 14 fabrykach, co daję mu silną pozycję wśród liderów w układzie chłodniczym.

Valeo produkuje części zamienne montowane w serwisach, które pokrywają 95% zapotrzebowania europejskiego rynku samochodowego. Oferta francuskiego producenta liczy 2900 produktów i 13 rodzin produktów, a wśród nich wymienić można wszelkiego rodzaju materiały eksploatacyjne a także pompy wody, termostaty, styki termiczne i płyny chłodzące, zgodne z wymogami producentów samochodów.

Chłodnice samochodowe Valeo są tak konstruowane, aby nawet w najtrudniejszych warunkach pracy zapewnić temperaturę czynnika chłodzącego poniżej punktu wrzenia. Na pomoc chłodnicy przybywa termostat, który z kolei ma za zadanie nie dopuszczać do nadmiernego przechłodzenia jednostki napędowej.

Chłodnice Valeo montowane są praktycznie we wszystkich pojazdach samochodowych – samochodach osobowych, ciężarowych i autobusach. Chłodnice Valeo są skonstruowane w formie panelu poziomych lub pionowych cienkich rurek, wyposażonych w ożebrowanie z cienkiej blachy odprowadzające z nich ciepło. Tego typu konstrukcja pozwala na zwiększenie aktywnej powierzchni odprowadzania ciepła. Chłodnice Valeo wykorzystują powietrze, bowiem przez atrapę chłodnicy przepływa powietrze, które wywoływane jest ruchem pojazdu.