Chłodnice Kager

Kager to marka firmy Fota S.A., która zadebiutowała w 2003 roku, wprowadzając do swojej oferty osłony przegubów, następnie filtry, linki, amortyzatory, układ hamulcowy i zawieszenie KAGER. Dzisiaj pokrótce opiszemy historię firmy i produkty, w szczególności chłodnice i pompy wody Kager.

Kager to szybko rozwijająca się marka. Już w 2005 roku wchodzi do najpowszechniej stosowanego katalogu części zamiennych w Europie – TecDOC. Aktualnie wykorzystuje go ponad 140 tys. sklepów i warsztatów samochodowych. W międzyczasie Kager miał swoje stoiska na najbardziej prestiżowych Targach motoryzacyjnych w Europie (Equip Auto w Paryżu i Automechanika we Frankfurcie), gdzie wzbudził zainteresowanie wśród zagranicznych użytkowników.

W kolejnych latach miało miejsce umacnianie pozycji Kagera na rynku polskim i europejskim. W końcu 2008 roku, firma wprowadziła do swojego asortymentu szeroką gamę termiki i klimatyzacji samochodowej.

Jednym z głównych produktów tego segmentu są pompy wody Kager. Cechuje je niezawodność i bezpieczeństwo. Wszystkie części montowane w korpusie poddawane są wstępnej kontroli (sprawdzenie trwałości, charakterystyki pracy, niezawodnności).

Ponadto kontroli poddaje się łożyska (sprawdza się je w porównaniu z wzorcami OEM), z kolei uszczelnienia testuje się przy wykorzystaniu cieczy chłodzącej o ekstremalnej temperaturze. Kształt wirnika uzyskuje się poprzez specjalne badania prototypowe.

Przed wypuszczeniem na rynek, wszystkie pompy wody przechodzą końcową szczegółową kontrolę szczelności i jakości. Oferta pompa zawiera 700 pozycji, w tym 115 produktów do nowych aut, nad którymi piecze sprawują autoryzowane stacje obsługi.

Kolejnymi, ważnymi produktami w ofercie Kagera są chłodnice i nagrzewnice. W ofercie znajdują się zarówno chłodnice wody, powietrza i oleju, jak nagrzewnice. Łącznie to ponad 3000 wysokiej jakości produktów. Ponad 1400 z nich to nowe pozycje, przeznaczone głównie do aut wychodzących spod opieki autoryzowanych serwisów.

Kager współpracuje z najlepszymi na świecie dostawcami chłodnic samochodowych, którzy produkują swoje produkty dla największych koncernów na świecie. Wśród nich jest m.in. AVA Quality Cooling, włoski producent termiki, produkujący swoje towary na potrzeby rynków OEM i OES. AVA to producent znany w Polsce i w Europie z wysokiej jakości wyrobów, które charakteryzują się ponadprzeciętną niezawodnością i trwałością.

  Img back to top