Najczęściej Zadawane Pytania

Obsługa sklepu NoweChlodnice.pl stara się realizować każde zamówienie tak szybko, jak to tylko możliwe. Przeważnie termin wynosi dwa dni robocze od momentu złożenia zamówienia. Zaznaczamy jednak, że zamówienia z opcją „płatne przy odbiorze” przed przystąpieniem do realizacji muszą być najpierw potwierdzone telefonicznie przez pracownika sklepu lub klienta, co może wydłużyć czas wysyłki paczki. W przypadku pozostałych form płatności, potwierdzeniem jest wpływ środków pieniężnych na nasz rachunek bankowy, a czas realizacji zamówienia liczony jest od momentu potwierdzenia, a nie samego złożenia zamówienia.

Firma kurierska z jaką współpracujemy, pracuje w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt). Niestety sklep NoweChlodnice.pl nie jest w stanie określić konkretnego terminu i godziny doręczenia Państwa zamówienia, bowiem nie mamy na ten proces już wpływu. W przypadku kiedy zależy Państwu na konkretnym dniu i godzinie doręczenia zamówienia, mogą Państwo skontaktować się z lokalnymi przedstawicielami firmy kurierskiej i powołując się na numer listu przewozowego (wysyłanego na Państwa adres mailowy, jako potwierdzenie przez nasz sklep zamówienia) spróbować umówić się na konkretny termin doręczenia przesyłki.

W takim przypadku powinien spróbować skontaktować się z Państwem telefonicznie, aby umówić się na inny termin doręczenia przesyłki.

Jeżeli zakupione w naszym sklepie części zostały (na podstawie wszystkich otrzymanych od Państwa danych pojazdu) poprawnie dobrane przez naszych konsultantów, ale nie pasują np. z powodu modyfikacji fabrycznych lub wtórnych, w takim przypadku prosimy o jak najszybsze powiadomienie o tym fakcie nasz Dział Obsługi Klienta. Taki produkt może zostać do nas zwrócony lub zamieniony na inny w ciągu 14 dni od dnia odbioru paczki, oczywiście pod warunkiem, że części nie noszą żadnych śladów użytkowania i posiadają oryginalne i nieuszkodzone opakowanie. Tym samym zaznaczamy, że jeżeli odesłany do nas towar nie będzie posiadał odpowiedniego zabezpieczenia przed zniszczeniem, oryginalnego opakowania bądź stwierdzimy ślady montażu zamówionej części, nowy produkt zostanie nadany na koszt odbiorcy. Informujemy także, że wymiana produktu zostanie dokonana zgodnie z jego dostępnością w naszym sklepie. W przypadku braku dostępności towaru w asortymencie sklepu NoweChlodnice.pl, po uprzednim poinformowaniu Państwa o tym fakcie, dokonamy zwrotu środków pieniężnych na wskazane przez Państwa konto bankowe.

Wszystkie części znajdujące się na wyposażeniu sklepu NoweChlodnice.pl posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, a przypisany okres jej trwania odnaleźć można na naszej stronie internetowej przy opisie każdego produktu. Uogólniając gwarancja na towary znajdujące się w asortymencie naszego sklepu wynosi 1-3 lata. 

Płyn chłodniczy powinien być wymieniany w zależności od zaleceń producenta, aczkolwiek okres ten wynosi zazwyczaj 2-5 lat. W starych samochodach czynność tę powinno się wykonywać częściej. Płyn chłodniczy można wymienić samodzielnie, albo poprosić o to mechanika (warsztat/serwis samochodowy). Przy samodzielnej wymianie należy pamiętać, aby nie wylewać zużytego (starego) płynu chłodniczego do domowego zlewu, ale oddać go do utylizacji!

Właściwa temperatura płynu chłodzącego, a mówiąc potocznie „temperatura silnika”, jest niezwykle istotna z punktu widzenia efektywnej i bezpiecznej eksploatacji każdego silnika spalinowego. Wartość tej temperatury odczytać można zazwyczaj na desce rozdzielczej, wskazuje ją odpowiednia wskazówka. Wraz z upływem czasu i kilometrów powinna ona zatrzymać się mniej więcej w połowie skali, przy 90 st. C (w niektórych modelach nieco wyżej) i to właśnie ta temperatura jest najbardziej optymalna dla silników spalinowych w autach.

Awarie układu chłodzenia w samochodach spalinowych nie należą do rzadkości. Można je rozpoznać poprzez takie „objawy” jak np. wyciek płynu chłodniczego, wzrost jego temperatury bądź osłabione działanie ogrzewania w aucie.

Warto zapamiętać, że wodę zamiast płynu chłodniczego można stosować tylko w skrajnych przypadkach, gdy pod ręką nie mamy właściwej cieczy chłodzącej. Jest to jedynie doraźny sposób na zapewnienie silnikowi chłodzenia, nie może być stosowany przez dłuższy okres czasu, ponieważ doprowadzi do uszkodzenia jednostki napędowej. Co więcej, jeżeli przyjdzie nam dolać wody do układu chłodzenia, należy stosować wyłącznie wodę destylowaną, która nie powoduje osadzania się kamienia!

  Img back to top