Nissens

Chłodnica wody to zdecydowanie najbardziej istotny i centralny element układu chłodzenia. Jego podstawowym zadaniem jest schładzanie czynnika, odpowiadającego za obniżenie temperatury bloku silnika w trakcie pracy. Chłodnica umieszczona jest we frontowej części samochodu.

W dzisiejszych czasach rdzeń chłodnicy jest wykonany zazwyczaj z miedzi bądź z aluminium, zbiorniki zaś – ze stali, aluminium, plastiku czy też mosiądzu. Z uwagi na coraz ostrzejsze normy w kwestii ekologii, znaczna większość obecnie produkowanych chłodnic wyprodukowana jest z aluminium.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów chłodnic samochodowych jest duńska firma Nissens. W ofercie firmy znaleźć można kilka tysięcy chłodnic wody do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych wszystkich marek, modeli, typów i silników.

Wszystkie chłodnice Nissens cechuje niezwykle wysoka wydajność cieplna (nawet o 15-20% przewyższająca wartości standardowe), wytrzymałość ciśnieniowa (nawet do 80 bar) oraz ponadprzeciętna odporność na korozję. Poza tym, produkty Nissensa są znakomicie wykonane, lekkie, długotrwałe oraz wytrzymałe, i w końcu – całkowicie spełniają wszelkie normy stawiane produktom OEM (oryginalnym).

Przy produkcji chłodnic Nissensa wykorzystywane są bowiem materiały najlepszej jakości i trwałości. Wysokiej jakości aluminium po odpowiedniej obróbce jest materiałem odpornym na korozję, z kolei system MC Corrd (specjalnych żaluzji) zapewnia zwiększoną wydajność cieplną. W przeciwieństwie do 'zwykłych’ produktów, chłodnica Nissens jest wykonana niezwykle pieczołowicie i solidnie – nie znajdziemy tu żadnych cienkich blaszek czy delikatnych rurek, które pod wpływem korozji czy wstrząsów bardzo łatwo się uszkadzają.

Kolejnym systemem wykorzystywanym w chłodnicach Nissens jest specyficzny spiek aluminium NOCOLOK. Dzięki temu systemowi, produkty Nissensa są odporne na wstrząsy i naprężenia. Przy produkcji zbiorników używany jest natomiast materiał PA-66 i włókno szklane, przy uszczelnieniach zaś – specjalne uszczelki z silikonu. Połączenie tych substancji daje niezwykłą szczelność i elastyczność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Chłodnice Nissens są wykonane perfekcyjnie w każdym calu – zadbano tu o nawet najmniejsze detale – mocowania, wlewy, zawieszenia. Są to więc produkty najwyższej jakości, bardzo wygodne i komfortowe do montażu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Sort by:
View:
  Img back to top