Auto Chłodnice

Chłodnice samochodowe

Chłodnica w samochodzie

Na układ chłodzenia składają się takie komponenty, jak chłodnice wody, oleju, powietrza, termostaty, wentylatory czy pompy wody. Części te tworzą jeden z najważniejszych układów w samochodzie, który pozwala poprawnie działać silnikowi i nie tylko. Z pewnością wielu użytkowników zastanawiało się, jak działają chłodnice samochodowe – dzięki naszej stronie nowechlodnice.pl macie niepowtarzalną szansę nabrać wiedzy, dostępnej jak do tej pory dla ścisłego grona ekspertów.

Klimatyzacja samochodowa

klimatyzacja w samochodzie

W większości aut klimatyzacja stała się standardem, mimo to wciąż wielu kierowców nie wie jak ona działa, jak trzeba ją konserwować i co ile wymieniać poszczególne komponenty układu. Klimatyzacja to ważny, skomplikowany i jednocześnie delikatny system. Dzięki naszej stronie masz szansę uzyskać wszelkie informacje na tematy czysto techniczne, przedstawimy poszczególnych producentów części, a także będziemy na bieżąco dodawać wszelkie nowinki i aktualności.

Chłodnica samochodowa

Układ chłodzenia jest bardzo ważnym elementem w każdym aucie. Za jego prawidłowe funkcjonowanie będzie odpowiedzialna chłodnica samochodowa, nazywana też chłodnicą wodną. Celem jej jest chłodzenie silnika podczas pracy, aby nie doprowadzić do jego przegrzania się. Uszkodzona chłodnica może wywołać niebezpieczną usterkę, którą należy jak najszybciej usunąć, za pomocą sprawdzonych narzędzi warsztatowych.

więcej »

Jaką chłodnicę wody wybrać?

chłodnica samochodowa

Chłodnica wody to kluczowy element całego układu chłodzenia w naszym samochodzie. Bez prawidłowo funkcjonującej chłodnicy samochodowej nasz układ nie będzie odpowiednio wydajny, a co za tym idzie nasz silnik może się szybko przegrzewać. Chłodnica w samochodzie narażona jest głównie na uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku stłuczek czy kolizji, a także uderzenia różnych przedmiotów, takich jak […]

więcej »

Układ chłodzenia jest kluczowym elementem auta, który zapewnia pracę silnika w najlepszych dla niego warunkach. Bez niego silnik zwyczajnie by się już po niedługim czasie przegrzewał, uniemożliwiając tym samym jazdę samochodem. Choć zasada działania układu chłodzenia jest stosunkowo prosta, to jednak jest jednocześnie niezwykle internująca. Chłodnica wody w samochodzie — budowa Chodnica jest zdecydowanie najważniejszym […]

więcej »
Pompa wody w samochodzie

Do zagotowania się chłodziwa w silniku dojść może z co najmniej kilku różnych powodów. Najważniejsze jest, aby w takim przypadku nie tracić głowy i spróbować w pierwszej kolejności zastosować doraźnie proste środki zaradcze. Dopiero później można zacząć szukać przyczyny powstałego problemu, który w każdej chwili może doprowadzić do poważnej awarii.

więcej »
Chłodnica wody

Kiedy najlepiej jest przeprowadzać przegląd układu chłodzenia? Zimą! A dlaczego? Ponieważ zimą z reguły jeździmy mniej, a długie mroźne wieczory doskonale nadają się do spędzania większej ilości czasu w garażu. Jednak co najważniejsze, dzięki takiemu przeglądowi zyskamy pewność, że nasz układ chłodzenia nie zawiedzie nas, gdy nadejdą w końcu upragnione, ciepłe miesiące.

więcej »