Części zamienne dla układu chłodzenia

części zamienne dla układu chłodzenia

Prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia jest niezbędne dla osiągnięcia przez silnik odpowiednich warunków pracy. Układ chłodzenia zapewnia poprawną pracę jednostki napędowej samochodu i jest jednym z kluczowych elementów mających wpływ na trwałość silnika. Dlatego warto wiedzieć, które części zamienne są godne polecenia.

Ceny części podzespołów z obszaru układu chłodzenia są stosunkowo drogie. Jest jednak kilku producentów godnych zaufania. Atrakcyjna cena idzie w parze z dobrą jakością. Poniżej znajdziecie listę wybranych, popularnych zamienników oryginalnych części do układu chłodzenia.

Behr – firma, która specjalizuje się w zakresie układu chłodzenia i systemów klimatyzacji. Stosunkowo niska cena i dość dobra jakość. Części marki Behr są bardzo popularne na niezależnym rynku części zamiennych.

Hella – przedsiębiorstwo, które słynie z produkcji najwyższej klasy oświetlenia samochodowego. Stosunkowo niedawno firma poszerzyła swoją działalność i w zakładach produkcyjnych zaczęto pracować nad produkcją wysokiej jakości chłodnic, czujników temperatury i chłodnic klimatyzacji.

NRF – to holenderska firma współpracująca z wiodącymi europejskimi koncernami motoryzacyjnymi. NRF dostarcza części na pierwszy montaż w wielu pojazdach osobowych i ciężarowych. Oprócz tego części można znaleźć także w atrakcyjnych cenach na rynku wtórnym. Radiatory, chłodnice powietrza i oleju, skraplacze, parowniki oraz wiele innych części układu chłodzenia i klimatyzacji. Części zamienne wyróżnia wysoka jakość i rozsądna cena.

Thermotec – firma posiada szeroką gamę chłodnic silnika i pomp cieczy chłodzącej do wielu modeli pojazdów. Ofertę części uzupełniają intercoolery, wentylatory, śmigła wentylatora, sprzęgła wiskotyczne, korki chłodnic i zbiorniki wyrównawcze.

Vemet – francuska firma, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości termostatów, czujników temperatury i ciśnienia kompatybilnych z większością samochodów dostępnych na rynku. Elementy produkowane są przy zastosowaniu innowacyjnych technologii, dzięki czemu marka zyskała uznanie sporego grona użytkowników niezależnego rynku części zamiennych.

Wahler – producent podzespołów układu chłodzenia o bardzo dobrej jakości. Firma słynie przede wszystkim z produkcji doskonałych termostatów. Przedsiębiorstwo dostarcza części zamienne na pierwszy montaż m.in. do Mercedesa, Volkswagena czy Nissana.

2 komentarze

  • ja pewnie wybrałbym Wahler, jeśli to co napisane jest w opisie firmy jest prawdą, to pewnie warto. Chociaż teraz z dobrą jakością jest naprawdę krucho… z drugiej strony jeśli dostarczają produkty na pierwszy montaż do mercedesa czy nissana, to pewnie jakość jest zadowalająca

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are makes.

  Img back to top